Site Loader
Drewniane zabawki dla dzieci wracają do łask, ponieważ są piękne oraz ponadczasowe

 

Drewniane zabawki dla dzieci wracają do łask, ponieważ są piękne oraz ponadczasowe. Od wielu lat niezmiennie dostarczają dzieciakom wiele radości i w niczym nie ustępują grającym kolorowym instrumentom czy zdalnie sterowanym samochodzikom. Dobrze pamiętają je nasi dziadkowie. Zabawki, nawet te z atestami, które zrobione są z plastiku lub innych sztucznych tworzyw, mogą być szkodliwe dla zdrowia. Coraz więcej pojawia się niepokojących informacji na temat wpływu mikroplastiku na zdrowie. Niestety większość plastikowych zabawek produkowanych w Chinach zawiera w składzie niezwykle toksyczny ołów oraz ftalany. Z tego powodu drewniane zabawki, które są wykonywane w całości z naturalnych surowców, zyskują coraz większą popularność oraz wypierają te plastikowe ze sklepów.

Jak wybrać dobrą zabawkę?

Trzeba zwrócić uwagę na to, zabawka posiada znak atestu CE, czyli gwarancję spełnienia wymogów Unii Europejskiej w zakresie ekologii i bezpieczeństwa. Wybór zabawki nie jest łatwy, gdyż oferta producentów jest bardzo bogata. Drewniane zabawki nie ograniczają się już tylko do klocków, puzzli czy figurek. Dzisiejsze zabawki to również bardziej skomplikowane konstrukcje. Nowoczesne zabawki drewniane mogą mieć najróżniejsze formy. Można z nich wykonać fantastyczne rowerki biegowe, samochodziki, zwierzątka, jeździki, pchacze lub sortery kształtów w rozmaitych formach i kolorach. Bardzo ciekawe są również warsztaty mechaniczne oraz kuchnie.

Bezpieczne zabawki

Małe dzieci często biorą zabawkę do buzi, jeśli jest to drewniany element, wówczas nie trzeba się martwić. Drewniana część się nie połamie. Połamane fragmenty plastikowych zabawek często mają ostro zakończone krawędzie. Drewniane zabawki nawet wielokrotnie rzucane przez dzieci nie popękają, co wyklucza ryzyko udławienia lub skaleczenia się przez dziecko odłamkiem.
Drewniane zabawki nie świecą, nie grają, nie jeżdżą, a to pozwala dziecku wymyślać różne zabawy. Zabawki te niekiedy wymagają zręczności oraz wprawienia ich w ruch siłą własnych mięśni. Doskonale wpływają na psychiczny i fizyczny rozwój.

Ekologiczna produkcja zabawek

W dzisiejszych czasach zwiększyła się świadomość ekologiczna. Drewno to materiał, który jest przyjazny środowisku oraz hipoalergiczny. Zabawki są bardzo nowoczesnym i ekologicznym rozwiązaniem, gdyż są bardzo wytrzymałe i mogą posłużyć wielu pokoleniom. Drewno bardzo trwały materiał, który idealnie nadaje się na zabawki.

Drewniane zabawki mają wiele zalet

Dzieci podczas zabawy uczą się logiki, kreatywności, ćwiczą motorykę. Takie zabawki mają ogromną przewagę nad ich plastikowymi samo poruszającymi i samogrającymi odpowiednikami, ograniczając dziecięcy rozwój umiejętności. Prostota zabawek drewnianych pobudza u dziecka wyobraźnię, oraz pomaga kształtować jego charakter.

People obraz autorstwa prostooleh - www.freepik.com

Post Author: Monika