Site Loader
Jakie zabawki są najlepsze dla małych dzieci?

 

Jakie zabawki są najlepsze dla małych dzieci? Takie, które stawiają na dobry rozwój i edukację. Najlepsze zabawki to takie, dzięki którym nasze dzieci lepiej myślą i poznają otaczający je świat. Warto więc inwestować w takie zabawki. Przy czym warto również zwracać uwagę na ich szkodliwość. Plastik nie jest dobry dla naszego środowiska i dla naszej natury. Dlatego warto zrezygnować z jego obecności – oczywiście, jeżeli się tylko da. W szczególności, że na rynku obecne są różnego rodzaju zabawki, dzięki którym plastik można odłożyć do kąta.

Naturalne zabawki dla dziecka

Bardzo dobrą propozycją są drewniane zabawki dla dzieci (https://www.bee.pl/9452-drewniane-zabawki), które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród rodziców takich maluchów, jak również większych pociech. Przywodzą one na myśl czasy, kiedy to rodzice sami jeszcze byli dziećmi. Wielu obecnych dorosłych może pochwalić się, że właśnie takie zabawki mieli w dzieciństwie. W dawnych czasach nie było dostępu do tak wielu zabawek sprowadzanych z rynku zagranicznego, dlatego musieliśmy bawić się tym, co mieliśmy pod ręką. A w dużej mierze było to właśnie zabawki z drewna wykazujące się większą solidnością i trwałością niż takie zabawki plastikowe. Teraz zabawki z drewna na nowo zaczęły pojawiać się na naszym rynku i zyskały od razu bardzo duże zaufanie wśród rodziców, którzy w ten sposób mają również okazje do zadbania o środowisko. Im mniej plastiku na naszych półkach, tym jego mniejsza obecność w środowisku oraz mniejsza ilość szkodliwego działania.

Różne rodzaje zabawek

Warto również przy tej okazji wspomnieć, że plastik rozkłada się w środowisku nawet 800 lat. Prawda, że ta liczba jest ogromna, w przeciwieństwie do drewnianych zabawek, których długość rozkładu nie jest tak długa. Do tego plastikowego zabawki nie wykazują się taką solidnością, jak drewniane zabawki, których jakość i wytrzymałość na małe, dziecięce, psotliwe rączki jest ogromna. Nie można jednak zapomnieć, że wybierając drewniane zabawki należy sprawdzić ich bezpieczeństwo. Tak, bowiem nawet tego rodzaju zabawki nie zabezpieczone w odpowiedni sposób mogą stanowić również zagrożenie życia dla małych pociech. Warto stawiać na zabawki posiadające odpowiedni certyfikat bezpieczeństwa. W sklepach znaleźć można różnego rodzaju zabawki drewniane przeznaczone dla odpowiednich kategorii wiekowych. Ułatwi nam to wybór zabawek dla naszego dziecka. Drewniane zabawi dostępne są dla malutkich dzieci – niemowlaków, jak również dla starszych dzieciaków – takich, które chodzą już nawet do szkoły podstawowej. Warto stawiać na naturalne zabawki dla dziecka.

People obraz autorstwa prostooleh - www.freepik.com

Post Author: Monika