Site Loader
rel="nofollow"

 

Świat dzieci wypełniony jest śmiechem oraz zabawą. W końcu od tego jest dzieciństwo – żeby móc dużo się śmiać i radować nawet z najmniejszych drobnostek. Aby mogło tak być, to należy dzieciom zapewnić odpowiednie zabawki. Mówi się, że duża ilość zabawek może mieć na nie szkodliwy wpływ (dziecko nie będzie wiedziało czym ma się na końcu bawić), jednak jakiekolwiek zabawki dziecko musi mieć. W chwili obecnej na rynku jest ogromny wybór takich produktów. Warto jednak zwrócić uwagę na takie produkty, które wniosą coś do życia naszych dzieci i będą wspierały ich codzienny rozwój oraz edukację.

Drewno jak za starych dobrych czasów

W dawnych czasach, kiedy rynek nie był jeszcze tak otarty na sprowadzanie różnych przedmiotów zza chińskiej granicy, rodzice jako dzieci mieli bardzo okrojony wybór plastikowych zabawek. Tylko nieliczne osoby mogły pochwalić się takimi rzeczami. Większość dzieci musiała zadowolić się tym, co polski rynek oferował, który skupiał się na wykorzystaniu wszechobecnego drewna. Dzieci miały dostęp do zabawek drewnianych, które potrafiły zapewnić ogrom zabawy i radości każdego dnia, co każdy z nas na pewno bardzo dobrze pamięta. Na pewien czas, kiedy rynki zaczęły być bardziej otwarte na dostawy z zagranicy, zabawki drewniane zostały odsunięte w kąt na niekorzyść wszechobecnego i bardzo taniego plastiku. Na szczęście jednak, kiedy w ostatnich czasach tak dużo mówi się o ekologii, drewno na nowo zaczęło być znowu w modzie. W sklepach można zakupić genialne, drewniane zabawki dla dzieci, które nie tylko są bezpieczniejsze, ale również bardziej solidniejsze.

Dla różnych grup wiekowych


Drewniane zabawki dedykowane są dla różnych grup wiekowych. Bez problemu dla najmłodszych niemowlaków otrzymamy grzechotki, które będzie można nawet włożyć do buzi. Pamiętajmy jednak o tym, aby takie grzechotki miały odpowiedni certyfikat bezpieczeństwa. Dla takich rocznych dzieci można wybrać już nawet chodziki, które będą wspierały ich naukę chodzenia. Warte uwagi są również zwierzątka drewniane, które maluchy mogą ciągnąć na specjalnym sznurku za sobą. Jeżeli będą wydawały jakiekolwiek dźwięki, to będą absolutnym hitem i będą cieszyły się jeszcze większą popularnością wśród maluchów i rodziców. Dla starszych pociech można dla przykładu wybrać duży domek dla lalek z drewna lub warsztat z narzędziami, gdzie mali mężczyźni będą mieli swoje stanowisko. Są również dostępne kreatywne i edukacyjne, drewniane zestawy do składania oraz malowania. Jednak takie zestawy z pewnością są już dla starszych dzieci, które umieją składać poszczególne elementy w jedną całość.

Vintage obraz autorstwa ijeab - www.freepik.com

Post Author: Monika